Wystartowała

strona o lidze portugalskiej

Lider tabeli Benfica Lizbona przekonująco wygrała z Rio Ave 3:0 i umocniła swą przewagę nad kolejnymi drużynami. Benfica jest jedynym klubem, który odniósł komplet zwycięstw.

W najciekawszym spotkaniu Sporting zremisował z Porto 2:2. Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji. Sporting prowadził 1:0 już po 9 minutach, aby w ostatniej minucie pierwszej połowy przegrywać 1:2. W doliczonym czasie został podyktowany dla Sportingu rzut karny z wykluczeniem po drugiej żółtej kartce obrońcy Porto. Dłuższa analiza VAR wykazała, że przewinienia nie było co poskutkowało anulowaniem kar. Za to za protesty został usunięty trener gospodarzy a inny z zawodników otrzymał napomnienie. Druga połowa to wiele sytuacji dla obu drużyn, ale wykorzystana została tylko jedna okazja 3 minuty przed końcem spotkania, która ustaliła wynik na 2:2.

Ostatnie w tabeli Farense zdobyło pierwszy punkt remisując w ostatnich minutach meczu z Famalicao 3:3.